Gaspan

Gaspan® při nadýmání, pocitu plnosti a bolesti.

Trpíte trávicími potížemi? Originální rostlinný lék Gaspan® na zažívací potíže působí přímo ve střevě. Zmírňuje nadýmání, snižuje pocit plnosti a zmírňuje bolesti a křeče v břišní oblasti.

Máta peprná a kmín – dvojí síla rostlin při poruchách trávení

Gaspan® kombinuje dvě osvědčené účinné látky, silici máty peprné a kmínu, ve vysokých dávkách, a může tak cíleně ulevit od plynatosti, nadýmání, křečí a bolestí v trávicím traktu. Kombinace obou léčivých rostlin má komplexní a regulační účinek – aby bylo vaše zažívání opět příjemné.

Nadýmání, pocit plnosti, bolest? Gaspan® může pomoci!

Díky kombinaci vysokých dávek esenciálních olejů neboli silic máty peprné a kmínu v jedné tobolce působí Gaspan® cíleně proti nadýmání, plynatosti a křečím v oblasti trávicího traktu. Při pravidelném užívání má Gaspan® obvykle trvalejší účinek.

Gaspan

Co způsobuje plynatost, nadýmání a křeče v zažívacím traktu?

Každý den konzumujeme různá jídla, sladká, mastná, ovoce, kávu, džusy a mnoho dalších, někdy hůře stravitelných jídel. Jsme ve stresu, jíme rychle a polykáme při tom příliš velké množství vzduchu a po jídle si neuděláme čas na relaxaci nebo uvolňující cvičení. Výsledkem mohou být plynatost, nadýmání, bolesti břicha nebo křeče.

Silice máty peprné a kmínu v jedné tobolce – pro příjemné pocity při zažívání

Přípravek Gaspan® může pomoci zmírnit příznaky trávicích potíží při použití jedné tobolky dvakrát denně. Gaspan® obsahuje kombinaci 90 mg silice máty peprné a 50 mg kmínové silice.

Silice jsou těkavé olejovité aromatické látky a obvykle se získávají destilací vodní parou. V menším množství je můžete získat i při přípravě domácího nápoje – bylinného „čaje“.

Množství silic obsažených v denní dávce Gaspanu® byste například získali přípravou 73 šálků, tedy asi 11 litrů „čaje“ z listů máty a semen kmínu! *,

* K výpočtu užito: Gaspan – 90 mg silice máty peprné a 50 mg silice kmínu v jedné tobolce. 1 šálek čaje: 1,5 g máty peprné a 150 ml vody nebo 1 g kmínu a 150 ml vody. Ph. Eur: Obsah silic v listech máty peprné (1,2 %) a semenech kmínu (3 %). Poměr přechodu silic z bylin do čaje 18 %.

Jak přípravek Gaspan® funguje?

Gaspan® užívaný před jídlem pomáhá zmírnit funkční trávicí potíže. Lék bývá obvykle dobře snášen. Díky enterosolventním tobolkám je odolný vůči žaludeční šťávě, takže účinné látky jsou šetrně transportovány do střeva a mohou zde cíleně působit. 

Gaspan

Gaspan® pracuje přímo ve střevě

Povrch měkké tobolky Gaspanu je navržen tak, aby odolal žaludeční šťávě a rozpustil se až ve střevě (tzv. enterosolventní tobolka). Tímto je na jedné straně ušetřen žaludek a obvykle se předchází nepříjemnému říhání, a na druhé straně může kapsle transportovat účinné látky přímo do střeva, kde mohou plně účinkovat. Gaspan® proto bývá dobře snášen, i když je používán dlouhodobě.

Gaspan

Silice kmínu působí proti nadýmání a potlačuje tvorbu plynů

Kmín luční (botanicky: Carum carvi L.) a jeho plody jsou lidově označovány jako kmín. Kmín pochází původně z Asie, ale nyní je rozšířený také v Evropě a severní Africe. Pro kmín je typická jeho aromatická vůně a chuť. Je jednou z nejúčinnějších léčivých rostlin na trávicí potíže.

Protipěnivý účinek kmínu a jeho schopnost brzdit růst patogenních střevních bakterií tvořících plyn snižují pocit plnosti a zmírňují nadýmání. Kmínová silice je složkou obsaženou ve vysoké dávce v přípravku Gaspan®.

Kmín je jednou z nejstarších léčivých rostlin užívaných v Evropě.  Díky svým blahodárným účinkům, které jsou známy po staletí, a vědeckým poznatkům, které pomohly porozumět tomu, jakými mechanismy působí v lidském těle, získal kmín ocenění Léčivá rostlina roku 2016.

Gaspan

Mátová silice zmírňuje funkční trávicí potíže

Máta peprná (botanicky: Mentha x piperita L.) je známá svým uklidňujícím účinkem na trávicí potíže a je nejméně po dvě století jednou z nejoblíbenějších léčivých rostlin v Evropě. Koncentrovaná mátová silice nejen zmírňuje bolest, ale také uvolňuje střevní svaly, a tedy i křeče.

Gaspan® obsahuje vysokou dávku přírodní mátové silice pro léčbu zažívacích potíží.

V roce 2004 byla máta peprná studijní skupinou „Historie vývoje léčivých rostlin“ na univerzitě ve Würzburgu označena jako Léčivá rostlina roku.

Gaspan® - snadné použití

Gaspan® je vhodný pro dospělé a dospívající od 12 let. Užívá se 1 tobolka dvakrát denně. Tobolky se polykají celé a zapíjejí se dostatečným množstvím tekutiny (např. sklenicí vody), a to nejméně 30 minut před dalším jídlem, nejlépe ráno a v poledne. Není však nutné tobolky zajídat, můžete je užít i bez jídla. Gaspan® bývá obvykle dobře snášen a lze jej používat po delší dobu. Při dlouhodobé terapii mívá Gaspan® trvalejší účinek.

Šest dobrých důvodů pro Gaspan®

Vysoce dávkovaný přírodní produkt

Bylinné složky – kmínová a mátová silice jsou obsaženy ve vysokých dávkách.

Gaspan

Účinky dvou přírodních látek se vhodně doplňují

Obě složky spolu dokonale ladí: Kmínová silice působí proti nadýmání a silice máty peprné účinkuje proti bolesti a křečím.

Gaspan

Účinek přímo ve střevě

Tobolka odolná proti žaludeční šťávě projde nepoškozená žaludkem. Tímto způsobem mohou být rostlinné silice uvolňovány přímo ve střevě.

Gaspan

Klinicky prokázaný účinek

Kmínová silice snižuje nadýmání a zklidňuje trávicí trakt. Mátová silice zmírňuje bolest a má relaxační účinek na hladké svalstvo střev. To je známo nejen z tradiční medicíny, ale bylo to také vědecky dokázáno.

Gaspan

Síla silic

Množství silic obsažených v denní dávce Gaspanu® byste například získali přípravou 73 šálků, tedy asi 11 litrů „čaje“ z listů máty a semen kmínu! *

Gaspan

Jsme tak zdraví, jak zdravé je naše střevo

Kromě trávení má střevo další důležité funkce, například imunitní obrany. Zdravé střevo je proto pro celkové zdraví velmi důležité. Vhodná léčba funkčních potíží může mít tedy pozitivní důsledky v širším měřítku. 

Gaspan

Trávicí potíže, které trvají déle, než týden

Gastrointestinální (trávicí) potíže mohou být známkou nemoci, která vyžaduje lékařské vyšetření a léčbu. Pokud máte příznaky, které trvají déle než 2 týdny nebo se stále opakují, měli byste se poradit s lékařem.

Gaspan enterosolventní měkké tobolky je lék k vnitřnímu užití. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Žádejte ve své lékárně.

Gaspan

Velikost balení Gaspan®

Velikost balení: 14 kusů

Na období: 1 týden

 

KOUPIT NYNÍ

Schwabe

Čtěte pečlivě příbalové informace. Bronchipret tymián a břečťan sirup a Sinupret forte obalené tablety jsou léky k vnitřnímu užití. Lavekan 80 mg měkké tobolky je léčivý přípravek s obsahem levandulové silice k vnitřnímu užití. Tebokan 120 mg potahované tablety je lék s obsahem extraktu EGb 761® z listů jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba) k vnitřnímu užití. Kaloba 20 mg / 7,5 ml sirup je lék s obsahem výtažku EPs 7630® z Pelargonium sidoides k vnitřnímu užití.  Canephron obalené tablety je lék k vnitřnímu užití, použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.