FAQs

Často kladené otázky

Gaspan® neobsahuje laktózu. 

Gaspan® neobsahuje lepek, tedy žádné suroviny na bázi pšenice, ječmene, ovsa nebo žita.

Gaspan® obsahuje vepřovou želatinu

Klinické údaje o použití silic máty peprné a kmínu během těhotenství a kojení nejsou k dispozici. Gaspan® by se proto v tomto období neměl používat. 

Enterosolventní měkké tobolky jsou šetrné k žaludku a dopraví všechny účinné látky přímo do střev. Účinné látky v Gaspanu® začnou působit, jakmile se tam uvolní. Po vstřebání mají systémový účinek na funkční potíže v celém gastrointestinálním traktu.

Množství cukru v denní dávce Gaspanu® nemá z diabetologického hlediska žádný význam a není třeba jej započítávat do celkové denní dávky. 

Vzhledem k nedostatku adekvátních bezpečnostních dat by Gaspan® neměly děti užívat. 

Ne, Gaspan® je k dispozici jako volně prodejný lék ve vaší kamenné či online lékárně.

Tobolky je třeba užívat do vymizení příznaků, obvykle do 2 až 4 týdnů. Gaspan lze užívat bez přestávky po dobu 3 měsíců.

Gaspan® je unikátní vysoce koncentrovaná kombinace mátové a kmínové silice. 

Dvě kapsle denní dávky tak obsahují tolik účinné látky jako 10,8 litru „čaje“ z listů máty a semen kmínu*, což je ekvivalent 73 šálků.

Užívejte 1 tobolku 2x denně. Tobolky se polykají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny (například sklenicí vody) nejméně 30 minut před jídlem, nejlépe ráno a v poledne.  

Gaspan® obsahuje účinné látky: 90 mg mátové silice a 50 mg kmínové silice. 

Pomocnými látkami jsou: sukcinylovaná želatina; glycerol 85%; polysorbát 80; propylenglykol; glycerol-monostearát 40-55; kopolymer methakrylové kyseliny a ethylakrylátu (1:1) 30% disperze; triglyceridy se středně dlouhým řetězcem; natrium-lauryl-sulfát; tekutý nekrystalizující sorbitol; oxid titaničitý (E 171); žlutý oxid železitý (E 172); patentní modř V (E 131); chinolinová žluť (E 104). 

Ne, všechny přísady a barviva v Gaspanu® jsou bezpečné a běžně se také používají v potravinářských výrobcích.

Žena se drží za břicho

Funkční trávicí poruchy může být obtížné diagnostikovat, protože není vždy snadné přesně určit příznaky.

Dignestion

Trávicí proces začíná vaším prvním soustem. Zjistěte, jak funguje váš trávicí systém.

Teaser The gut-brain connection

Náš mozek a zažívací ústrojí jsou úzce propojeny. Trávení tak může ovlivňovat naše pocity a naopak, například stres může ovlivňovat zažívání.