test

Trápí vás někdy zažívací obtíže?

Každý to někdy zažil, obtíže mohou přijít po těžkém, špatně stravitelném jídle, po infekci v zažívacím ústrojí nebo například po týdenním užívání antibiotik.

Ale co když zažívací potíže nejsou jen jednorázovou záležitostí? Co když se příznaky jako jsou plynatost, nadýmání, pocit plnosti i bolesti břicha a křeče objevují opakovaně nebo dokonce převezmou kontrolu nad vaším každodenním životem?

Ruch a shon každodenní rutiny nás plně zaměstnává. Mnohdy nemáme ani dost času na řádnou přípravu kvalitního jídla, natož na přemýšlení a kombinování různých ingrediencí, které bychom potřebovali k přípravě vyváženého jídelníčku. Ve skutečnosti často jíme mezi důležitými schůzkami nebo pochůzkami.

Buďte upřímní: kolik dní v týdnu si dopřáváte dostatek času na jídlo? Opravdu si dáváte pozor na to, kolik tekutin každý den vypijete? A máte dostatek fyzické aktivity a cvičení v každodenním životě?

Je jasné, že to není vždy snadné, zvláště pokud pracujete z domova a vaše dny jsou plné náročných úkolů a uběhnou jak mrknutím oka.

Někteří lidé jsou více náchylní k poruchám trávení. Ty mohou být způsobeny stresem, genetickou dispozicí a také věkem. To všechno jsou důležité faktory, které ovlivňují trávení a mohou vyvolat dysfunkce a potíže. Lidé trpící těmito obtížemi se musí potýkat s řadou příznaků, které mohou být skutečnou zátěží a narušovat každodenní život. Pokud vás některý z těchto příznaků trápí, rozhodně nejste sami: funkční gastrointestinální (trávicí) poruchy jsou běžné.1 Zjistěte více o příznacích a o tom, jak je můžete řešit.

1. Sperber A et al. Worldwide Prevalence and Burden of Functional Gastrointestinal Disorders, Results of Rome Foundation Global Study. Gastroenterology. 2021 Jan;160(1):99-114.e3. doi: 10.1053/j.gastro.2020.04.014. Epub 2020 Apr 12.

Functional gastrointestinal disorder

Funkční trávicí poruchy může být obtížné diagnostikovat, protože není vždy snadné přesně určit příznaky.

Fullness

Funkční trávicí poruchy mohou vyvolat pocit plnosti a časnou sytost.

Header Bloating

Zjistěte, co způsobuje nadýmání a co s tím můžete dělat.

Symptoms

Zjistěte, jak můžete řešit nadýmání.

Teaser Ouch! Abdominal pain can get quite uncomfortable

Zjistěte, co spouští bolesti břicha a co s tím můžete dělat.

Teaser Mild Cramps

Zjistěte příčiny a možnosti, jak si ulevit od obtíží jako jsou křeče v břiše.

Symptoms

Zjistěte více o různých možnostech, jak zmírnit vaše zažívací potíže.