Žena má ruce za hlavou a relaxuje

Trápí vás někdy zažívací obtíže?

Každý to někdy zažil, obtíže mohou přijít po těžkém, špatně stravitelném jídle, po infekci v zažívacím ústrojí nebo například po týdenním užívání antibiotik.

Ale co když zažívací potíže nejsou jen jednorázovou záležitostí? Co když se příznaky jako jsou plynatost, nadýmání, pocit plnosti i bolesti břicha a křeče objevují opakovaně nebo dokonce převezmou kontrolu nad vaším každodenním životem?

Ruch a shon každodenní rutiny nás plně zaměstnává. Mnohdy nemáme ani dost času na řádnou přípravu kvalitního jídla, natož na přemýšlení a kombinování různých ingrediencí, které bychom potřebovali k přípravě vyváženého jídelníčku. Ve skutečnosti často jíme mezi důležitými schůzkami nebo pochůzkami.

Buďte upřímní: kolik dní v týdnu si dopřáváte dostatek času na jídlo? Opravdu si dáváte pozor na to, kolik tekutin každý den vypijete? A máte dostatek fyzické aktivity a cvičení v každodenním životě?

Je jasné, že to není vždy snadné, zvláště pokud pracujete z domova a vaše dny jsou plné náročných úkolů a uběhnou jak mrknutím oka.

Někteří lidé jsou více náchylní k poruchám trávení. Ty mohou být způsobeny stresem, genetickou dispozicí a také věkem. To všechno jsou důležité faktory, které ovlivňují trávení a mohou vyvolat dysfunkce a potíže. Lidé trpící těmito obtížemi se musí potýkat s řadou příznaků, které mohou být skutečnou zátěží a narušovat každodenní život. Pokud vás některý z těchto příznaků trápí, rozhodně nejste sami: funkční gastrointestinální (trávicí) poruchy jsou běžné. Zjistěte více o příznacích a o tom, jak je můžete řešit.

Žena se drží za břicho

Funkční trávicí poruchy může být obtížné diagnostikovat, protože není vždy snadné přesně určit příznaky.

Fullness

Funkční trávicí poruchy mohou vyvolat pocit plnosti a časnou sytost.

Header Bloating

Zjistěte, co způsobuje nadýmání a co s tím můžete dělat.

Symptoms

Zjistěte, jak můžete řešit nadýmání.

Teaser Ouch! Abdominal pain can get quite uncomfortable

Zjistěte, co spouští bolesti břicha a co s tím můžete dělat.

Teaser Mild Cramps

Zjistěte příčiny a možnosti, jak si ulevit od obtíží jako jsou křeče v břiše.

Symptoms

Zjistěte více o různých možnostech, jak zmírnit vaše zažívací potíže.