Žena s rukama za hlavou

Motýli v břiše 

Už jste někdy zažili motýly v břiše, takový niterný pocit? Nebo jste měli úplně svázaný žaludek? Pak jste zažili zkušenost s osou střevo-mozek. 

Naše střevo je křehká květina: Je vybaveno  velkým počtem nervových buněk a dokáže velmi rychle reagovat na emoční stavy. Věda prokázala, že náš mozek a trávicí trakt jsou úzce propojeny a díky tomu, naše trávení reaguje na emoce, jako je hněv, úzkost a stres.

Osa střevo-mozek

Osa střevo-mozek je odborný termín používaný k popisu obousměrné komunikace mezi oblastmi mozku, které ovládají naše myšlenky a pocity, a těmi, které ovládají náš žaludek a střeva.

Šťastná mysl, šťastné střevo  

Stejně jako může potrápené střevo informovat mozek o tom, „co se děje dole“, může potrápený mozek vysílat signály do střev. Běžné zažívací potíže, jako jsou bolesti břicha, mírné křeče nebo špatné trávení, tak mohou být výsledkem emočního nebo psychického vypětí. Ruch a shon každodenního života, příliš málo času na sebe, napjaté termíny v práci a potíže s partnerem, to vše může mít vážný dopad na vaše střeva.

Stress management

Zvládání stresu a cílená relaxace jsou důležitá doporučení pro harmonizaci citlivého zažívacího ústrojí.

Pokud je pro vás obtížné se uklidnit a vědomě se uvolnit, mohou vám pomoci relaxační techniky, jako je autogenní trénink nebo jóga. Kromě toho mohou pomoci rostlinné léky, například s mátou peprnou a kmínem 

Lék Gaspan

Gaspan® je unikátní kombinace dvou přírodních, účinných látek ke zmírnění zažívacích obtíží.

Teaser Mild Cramps

Zjistěte příčiny a možnosti, jak si ulevit od obtíží jako jsou křeče v břiše.

Žena ukazuje palce nahoru

Zažívací potíže jsou častým problémem, který může postihnout každého z nás. Je důležité vždy pečovat o zdraví našeho trávicího systému. Jak je můžeme zmírnit?