Treatment Options

Co mohu udělat, aby se mi ulevilo?

Funkční gastrointestinální poruchy se projevují celou řadou různých příznaků, včetně plynatosti, nadýmání, pocitu plnosti, bolestí břicha a mírných křečí, a mohou nepříjemně narušit váš osobní i pracovní život. Obvykle není snadné odhalit příčinu potíží a účinně ji léčit. Ale ačkoli se příznaky a jejich závažnost u jednotlivých případů liší, dobrou zprávou je, že existují účinné možnosti, jak je zmírnit a pomoci vám tak vrátit se do normálu.

Cílem léčby zažívacích potíží je v podstatě ovlivnění pohyblivosti střev a zmírnění příznaků. Zatímco některé léky poskytují úlevu od jednoho konkrétního příznaku, jako je například plynatost, nebo křeče či průjem, některé léky mají více složek, , aby účinně zklidnily širokou škálu příznaků. Mezi ně patří také rostlinné léky a zvláště zajímavé jsou ty s obsahem máty peprné a kmínu, protože přirozeně harmonizují podrážděný zažívací trakt a  jsou obvykle dobře snášeny. 

Take care of yourself

Příčiny funkčních poruch zažívacího ústrojí (FGID) nejsou dosud plně známy, ale obecně se uznává, že faktory jako stres a strava, mají velký vliv na poruchy trávení a mohou vyvolat nebo zhoršit příznaky. Chcete-li se tedy vrátit do normálního života a minimalizovat nebo odstranit nepříjemné příznaky FGID, měli byste se pokusit provést určité změny životního stylu. Vyhýbání se konkrétním spouštěčům, jako jsou určité potraviny nebo stres, vám může pomoci zbavit se nepříjemných příznaků.

Pokud se naučíte zvládat stres a osvojíte si například některé relaxační techniky, může to  obnovit váš pocit pohody. Pokud se na to sami necítíte, neváhejte požádat o odbornou  pomoc. Mohlo by to stát za to!  

gaspan

Gaspan® je unikátní kombinace dvou přírodních, účinných látek ke zmírnění zažívacích obtíží.  

Functional gastrointestinal disorder

Funkční trávicí poruchy může být obtížné diagnostikovat, protože není vždy snadné přesně určit příznaky.

Family on a table

To, co jíte, není jen energie pro vaše tělo, ale jsou to také živiny pro miliony bakterií, které žijí ve vašich střevech.